Mechanoterapia
Jedną z podstawowych zalet posiadanego przez nas sprzętu do mechanoterapii jest stworzenie warunków odciążenia zarówno całego ciała, jak i poszczególnych jego części, także w pozycji pionowej. Zastosowane odpowiednie pasy zapewniają bardzo duże bezpieczeństwo i stabilizację, nie ograniczając przy tym ruchów podczas wykonywanych ćwiczeń. Można więc, dzięki temu urządzeniu, usprawniać układ ruchu w pozycji stojącej, nawet w przypadku osób mających problem ze staniem. Zastosowane specjalne gumy do odciążania pacjenta, pozwalają na płynne ruchy we wszystkich kierunkach. Pozwala to na odzwierciedlenie naturalnych i prawidłowych wzorców poruszania się, stymulując zarówno mięśnie jak i układ nerwowy.
„Zawieszony” na gumach pacjent może zatem ćwiczyć mięśnie nóg czy poprawiać równowagę. Dodatkowe gumy, odpowiednio zamocowane, mogą ułatwić czy nawet wymusić ruch w kończynach nawet bardzo osłabionych. W połączeniu z bieżnią elektryczną, o którą także wzbogacił się OW PTSR, możliwe jest wykonywanie ćwiczeń reedukacji oraz treningów chodu.
Innowacyjne zastosowanie systemów zawieszeń pozwala na płynną regulację stopnia odciążania ciała. Od większego – w celu umożliwienia ruchu, mniejszego – w celu doskonalenia nabytych umiejętności, aż do minimalnego – po to, by niczym niewspomagany układ ruchu podjął samodzielną pracę. Gama ćwiczeń, jaką można przeprowadzić dzięki temu urządzeniu, jest bardzo szeroka, co daje możliwość jego zastosowania u pacjentów z różnymi objawami dotyczącymi układu ruchu.Jedną z podstawowych zalet posiadanego przez nas sprzętu do mechanoterapii jest stworzenie warunków odciążenia zarówno całego ciała, jak i poszczególnych jego części, także w pozycji pionowej. Zastosowane odpowiednie pasy zapewniają bardzo duże bezpieczeństwo i stabilizację, nie ograniczając przy tym ruchów podczas wykonywanych ćwiczeń. Można więc, dzięki temu urządzeniu, usprawniać układ ruchu w pozycji stojącej, nawet w przypadku osób mających problem ze staniem. Zastosowane specjalne gumy do odciążania pacjenta, pozwalają na płynne ruchy we wszystkich kierunkach. Pozwala to na odzwierciedlenie naturalnych i prawidłowych wzorców poruszania się, stymulując zarówno mięśnie jak i układ nerwowy.
W ramach zajęć wykonywane są również zajęcia pionizacji – za pomocą specjalistycznego sprzętu (stół pionizacyjny)
Indywidualne zajęcia mechanoterapii odbywają się średnio trzy razy w tygodniu – we wtorki w godz. 9:30-11:00 oraz 13:0-15:00, w środę w godz. 11:00 – 15:00, w czwartki w godz. 9:30-11:00 oraz 13:0-15:00. Zabieg trwa 30 minut. Na zajęcia obowiązują zapisy telefoniczne (te. 22 831-00-76/77).
Sprzęt do mechanoterapii – PRAGMA III wraz z bieżnią – został w całości sfinansowany ze środków sponsora – firmy EuRoPol Gaz S.A.
Bardzo serdecznie dziękujemy !!!
Sprzęt do pionizacji został sfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Osobom uczestniczącym w zajęciach współfinansujemy dojazdy transportem specjalistycznym dla osób niepełnosprawnych.
Zajęcia mechanoterapii i pionizacji dofinansowane są ze środków PFRON